Krawat czy muszka?

2016-05-20

Blog|pan młody

No właśnie krawat czy muszka?

     Choć wzrok większości (jak nie wszystkich), gości weselnych skierowany jest głównie na Pannę Młodą, to nie oznacza to, iż Pan Młody jest mniej ważny. Jego wygląd i strój także powinien zachwycać, a przynajmniej wyróżniać się od pozostałych panów na ślubie. W końcu to także Wasz dzień drodzy Panowie i z pewnością fajnie by było poczuć się jak król :D Poza dobrze skrojonym garniturem, koszulą czy odpowiednimi butami zastanówcie się, co chcielibyście zawiązać lub przypiąć pod szyją.

     Krawat jest uniwersalnym i dość bezpiecznym wyborem, ale nie oznacza to, że nudnym. Modne stało się haftowanie inicjałów, daty ślubu, imię przyszłej żony lub jakieś zabawne hasło na lewej stronie krawatu. Dotąd kojarzone były one z niezwykłą elegancją i trochę „sztywnym” stylem. Dlatego dla bardziej odważnych kawalerów w kolekcjach ślubnych krawatów zostają wprowadzone dość odważne kolory i wzory. Wąski, szeroki, wzorzysty, gładki, w delikatnym, jasnym kolorze czy zdecydowanym i mocnym – wybór jest duży. Najważniejsze by pasował do Pana Młodego i współgrał z wyglądem Panny Młodej :)

     Muszka jest luźniejszą i mniej oficjalną propozycją. Moim zdaniem ciekawszą. Także jego kolory i wzory są różnorodne. W przeciwieństwie do krawatu jest rzadziej wybierany, co sprawia, że nabiera bardziej wyjątkowego charakteru. Założę się, że w szafie każdego Pana wisi choć jeden krawat, z muszkami to już inna bajka. Posiadają ją nieliczni. Zauważyłam, że zwykle panowie zakładają muszę tylko raz w życiu – na własny ślub. Swoją drogą mój mąż także zakupił swoją pierwszą muszkę i jak dotąd jedyną dopiero na wesele i wyglądał w niej nieziemsko przystojnie :P Jest coś takiego w tej „kokardce”, co sprawia, że panowie wyglądają w nich uroczo hihihi Jej plus jest taki, że w porównaniu do krawatu nie musicie uczyć się skomplikowanego wiązania by dobrze się prezentował :P

     Wracając do pytania: krawat czy muszka? Powiem jedno. Najlepiej jest  przymierzyć obie w kilku wersjach i sprawdzić, w której się lepiej czujecie lub wyglądacie :) Możecie kierować się także inną zasadą. Jeśli dotąd zawsze chodziliście w krawacie, to tym razem wybierzcie muszkę, która błyskawicznie odmieni Wasz wygląd oraz zaskoczy najbliższych :D

 

zdjęcia: Pinterest

 

>kliknij na zdjęcie, aby powiększyć<

O mnie

Odkąd pamiętam podejmowałam się organizacji różnych przyjęć i spotkań dla najbliższych. Planowanie przychodziło mi z wyjątkowo dużą łatwością. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów. Dzięki znajomym i rodzinie mogłam zrealizować wiele z nich. Odkryłam, że nie tylko sprawia mi to mnóstwo satysfakcji i radości, ale i że jestem w tym naprawdę dobra. Z pewnością pomogła mi w tym dobra organizacja czasu jakiej nauczyłam się przy dwójce dzieci ;-D.

Fanpage

Instagram