Jak udekorować kościół na ślub?

         W Polsce najczęściej wybieranym miejscem na zawarcie związku małżeńskiego jest kościół. Staje się on najważniejszym miejscem w dniu ślubu, w końcu to w nim powiecie sobie magiczne i sakramentalne „TAK”. Wejdziecie do niego jako narzeczeni, a wyjdziecie jako małżonkowie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Par chce by również i kościół tego dnia wyglądał przepięknie, główkując, co by tu wymyślić. Ten post powstał z myślą o parach, które już niedługą staną lub już stoją przed tym dylematem, oraz pod wpływem wielu zapytań, które wysyłacie nam poprzez Facebooka :-D

 

Czy dobrym pomysłem jest dekoracja kościoła na własną rękę?

Tu zdecydowanie odpowiadam, że NIE. A dlaczego? Ponieważ w tym dniu droga Paro Młoda będziecie mieli i tak dużo na głowie, że nie warto dodawać sobie kolejnych zadań. Uwierzcie mi na słowo, zwłaszcza jeśli należycie do grona ludzi, którzy mocno przeżywają pewne wydarzenia. Gwarantuje Wam, że w dniu, w którym zostaniecie mężem i żoną czas będzie się kurczył dwa razy szybciej niż na co dzień. Na rynku jest wiele firm dekoratorskich oraz florystycznych (choćby Nasza ;-P ), że naprawdę warto zlecić to „osoba trzecim”. Namawiamy Was, by powierzyć takie zadanie profesjonalistą, aby nie musieć od światu biegać za wszystkim by zdążyć na czas. W dniu Waszego ślubu macie być wypoczęci i radośni, by móc świętować w gronie najbliższych do białego rana :-D Przecież taki dzień trafia się raz w życiu, warto zadbać wtedy o swój spokój :-D

 

Czy wynajęcie firmy dekoratorskiej jest drogim „interesem”?

Na rynku jest mnóstwo firm oferujących swoje usługi dekoratorskie i florystyczne. Z pewnością znajdziecie taką, która będzie odpowiadać Wam nie tylko swoim stylem i pomysłowością, ale i cenami. Zazwyczaj ceny takich usług zaczynają się od 400 zł + koszta zakupionych kwiatów i materiałów.

 

Czy firma dekoratorska to nasze jedyne rozwiązanie?

Nie. Nie jest to Wasza jedyna opcja, ale najlepsza :-D Możecie porozmawiać z księdzem, w wielu kościołach są zakonnice lub inne panie, które na stałe ozdabiają kościół standardowymi „akcesoriami” należącymi do kościoła np. czerwony wzorzysty (niestety najczęściej zbyt wąski) dywan, świeczniki na stojakach itp.

Możecie także umówić się z innymi parami biorącymi w tym samym dniu ślub, by podzielić wspólnie koszta przeznaczone na dekorację. Kontakt do nich powinien bez trudu udostępnić Wam ksiądz. Można o pomoc także poprosić gości weselnych, ale czasem na zmianę dekoracji mamy tylko 15 min. ,gdyż przed Wami najprawdopodobniej bierze ślub już inna para. Nie warto obarczać tym, więc zaproszonych gości, którzy sami przygotowywali się na Wasze wesele.

 

Czym kierować się przy wyborze dekoracji kościoła?

Dobrze by było, gdyby wystrój kościoła współgrał z oprawą całej uroczystości (sala weselna, samochód – ten sam motyw, styl lub kolor przewodni).  Dobrym pomysłem jest umieszczenie na ołtarzu np. tych samych kwiatów, z których zrobiony jest bukiet Panny Młodej.

 

Czy jest coś w dekoracjach kościoła, co jest uniwersalne i zawsze się sprawdza?

Z całą pewnością jednym takim uniwersalnym i moim zdaniem obowiązkowym elementem wystroju kościoła jest dywan, po którym przejdzie Para Młoda. Bardzo pięknie i elegancko prezentują się białe, gładkie i szerokie, które dodatkowo rozjaśnią kościół, w przypadku gdy jest on ciemniejszy. Fajnie wyglądają także te kolorowe nawiązujące co koloru przewodniego całej uroczystości. Obecnie modne stały się też umieszczone na dywanie różne napisy, cytaty, czy też inicjały z datą ślubu, które nadają bardzo indywidualny charakter uroczystości.

O takich nadrukach pisałam już wcześniej: http://www.fabrykaprzyjec.pl/24,nadruk-na-dywanie

 

Pamiętajcie !

Nie musicie brać ślubu w swoim rodzinnej parafii. Jeśli urzekł Was np. mały drewniany kościółek gdzieś niedaleko lub inna świątynia zachwyciła Was swoim wnętrzem, to nic nie stoi na przeszkodzie byście mogli się w niej pobrać ( no może poza brakiem dostępności wybranego terminu :-D ).

Przed przystąpieniem do dekoracji na własną rękę, warto jest wcześniej obejrzeć kościół lub podpatrzeć inne pary młode, które biorą w nim ślub. Nie zawsze świątynia jest jasna, pięknie odnowiona itp. Niestety niektóre wymagają zamaskowania i ukrycia pewnych „defektów” np. zniszczonych ławek. Wtedy z pomocą przychodzą nam różne tkaniny oraz wiszące kwiaty; lub podłogi na których jest zbyt wąski dywan, brzegi możemy pięknie zakryć np. płatkami róż :-D Nie zapomnijcie także poprosić księdza o zgodę na daną aranżację, pomoże to uniknąć niemiłych niespodzianek w dniu Waszego ślubu.

 

          Mam nadzieję, że zdołałam odpowiedzieć na najważniejsze i najbardziej  nurtujące Was pytania. Jeśli jeszcze coś nie daje Wam spokoju lub chcielibyście podjąć z nami współpracę to zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami po przez Facbooka lub naszą stronę http://www.fabrykaprzyjec.pl/kontakt,2

 

         Poniżej znajduje się także galeria zdjęć, w której podrzucamy Wam całą masę inspiracji dotyczących wystroju kościoła oraz wejścia do niego. Czasem wystarczy jeden motyw, element czy też impuls by znaleźć „to coś”, co przypadnie nam wyjątkowo do gustu i okaże się „strzałem w dziesiątkę”  :-D

 

Jako inspirację do dekoracji krzeseł Pary Młodej w kościele, może Wam posłużyć także nasz wcześniejszy artykuł: http://www.fabrykaprzyjec.pl/30,jak-udekorowac-krzesla-

 

  Agnieszka K.

 <kliknij w zdjęcie, aby powiekszyć> 

 zdjęcia: pinterest.com

O mnie

Odkąd pamiętam podejmowałam się organizacji różnych przyjęć i spotkań dla najbliższych. Planowanie przychodziło mi z wyjątkowo dużą łatwością. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów. Dzięki znajomym i rodzinie mogłam zrealizować wiele z nich. Odkryłam, że nie tylko sprawia mi to mnóstwo satysfakcji i radości, ale i że jestem w tym naprawdę dobra. Z pewnością pomogła mi w tym dobra organizacja czasu jakiej nauczyłam się przy dwójce dzieci ;-D.

Fanpage

Instagram