Co zamiast kwiatów od gości na ślub czy wesele?

zdjęcie: pinterest.com 

         

        Choć wiele jeszcze Par Młodych nie wyobraża sobie, by zastąpić tradycyjne bukiety ślubne na inny prezent, to coraz częściej pojawiają się i takie, które decydują się zamienić je jednak na coś innego. Wśród osób, które decydują się na inny podarunek, często słyszę, że nie chcą kwiatów, gdyż mimo tego, iż wyglądają i pachną bajecznie to niestety nie są trwałe. Po kilku dniach trzeba je niestety wyrzucić.

Koszt takich wiązanek mieści się w przedziale 20 zł -50 zł. Jest to kwota,  która spokojnie wystarczy na coś innego i kreatywnego. Jeśli drodzy przyszli małżonkowie, także jesteście za tą alternatywą, ale niestety nie wiecie, o co moglibyście poprosić Waszych gości , to w dzisiejszym poście postanowiłam Wam ułatwić trochę sprawę i podrzucić kilka sprawdzonych pomysłów :-) Może skorzystają na tym także goście, którzy już w niedługim czasie wybierają się na ślub.

 

1. Butelka wina
Jako zapalona „winoszka”, żałuję, że kilka lat temu sama nie wpadłam na ten pomysł przy okazji swojego ślubu :-)  Butelka wina, wygląda bardzo elegancko, do ślubu wystarczy np. ozdobić ją kawałkiem tiulu. Pamiętajcie, aby zaznaczyć jaki rodzaj wina preferujecie, słodkie/półsłodkie, białe, czerwone, różowe. Nie wszyscy goście mogą znać Wasze upodobania smakowe :-)

 

2. Zabawki, przybory szkolne dla najmłodszych
      Zdarza się, że Para rezygnuje z upominku dla siebie i prosi o zabawki dla dzieci, które później przekazuje np. domom dziecka, domom samotnej matki lub dobrze im znanym rodziną, których nie stać na takie wydatki dla swoich pociech. Jest to bardzo piękny i szlachetny gest, który zawsze będę popierać.

 

3. Pomoc dla schroniska dla zwierząt
To także akt pomocy, który należy pochwalić.  Zdarza się także, że Pary Młode proszą o to, by zamiast bukietu wpłacić pieniążki przeznaczone na nie, na schronisko dla zwierząt. Mimo, iż nie jest to duża kwota, to jednak dużo może pomóc. Jak to mówią „grosz do grosza…” Za cenę jednego bukietu można kupić np. jedną paczkę psiej karmy, a to uwierzcie mi już coś :-) Tutaj jednak miałabym jedną uwagę: zamiast prosić gości o samodzielne wpłaty, prosiłabym wprost o włożenie pieniędzy na tą okoliczność do koperty. Z doświadczenia mojej koleżanki wiem, że takich „dobrowolnych” wpłat jest znacznie mniej :-)

 

4. Książki
Miałam okazję być na ślubie, gdzie przyszli małżonkowie (zapaleni miłośnicy książek), prosili swoich gości właśnie o nie. Po przeczytaniu całego zbioru przekazali je pobliskiej (trochę już upadającej) biblioteki.

 

5. Kupony lotto
Mówią, że szczęściu trzeba pomóc. Poproszenie o kupony lotto to dobry pomysł na to, by to zrobić. A nóż trafi nam się piątka lub jeszcze lepiej – szóstka. Wszyscy wiedzą, że im więcej skreślonych kuponów tym większe szanse :-) Kto wie, może „rodzinna milionerów” powiększy się o Wasze nazwisko :-)

 

6. Słodycze
To kolejna propozycja, w której można komuś pomóc lub jeśli jesteście „łasuchami” możecie, także ulubione słodkości zatrzymać dla siebie. A kto Wam zabroni zjeść to wszystko tylko w dwójkę hihihi P.s. Ostatnio sama podarowałam mojej przyjaciłce bukiet z cukierków.

 

7. Zestawy kaw lub herbat
W ten sposób możecie odkryć, wiele nowych smaków, których dotąd nie znaliście, a możecie pokochać. Jeśli nie możecie żyć bez któryś z tych napoi to poproszenie o to swoich gości z pewnością będzie dobrą decyzją :-)

 

8. Niespodzianka
Miałam okazję być także, na takim ślubie i weselu, gdzie Państwo Młodzi zdali się na swoich bliskich i znajomych i poprosili o podarowanie im drobnego śmiesznego upominku, który będzie dla nich świetną pamiątką wywołującą jeszcze przez długi czas uśmiech na ich twarzach.

 

Przy okazji dzisiejszego postu zachęcamy Was także do zapoznania się ze stroną:

http://www.slubpelenmilosci.pl/

 

Jest to projekt charytatywny, który staje się coraz bardziej popularny. Popierają go nie tylko znane osobistości, ale i wiele Par Młodych. Pomoc dla dzieci z Akademii Przyszłości lub inwestycja w Szlachetną Paczkę jest nieoceniona oraz daje mnóstwo satysfakcji. „Dzięki temu Wasza miłość będzie promieniowała na innych”.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysł na zastąpienie kwiatów innymi upominki, to zapraszam serdecznie do podzielenia się tym z nami np. na naszym Facebook’u :-)

 

Agnieszka K. 

O mnie

Odkąd pamiętam podejmowałam się organizacji różnych przyjęć i spotkań dla najbliższych. Planowanie przychodziło mi z wyjątkowo dużą łatwością. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów. Dzięki znajomym i rodzinie mogłam zrealizować wiele z nich. Odkryłam, że nie tylko sprawia mi to mnóstwo satysfakcji i radości, ale i że jestem w tym naprawdę dobra. Z pewnością pomogła mi w tym dobra organizacja czasu jakiej nauczyłam się przy dwójce dzieci ;-D.

Fanpage

Instagram