Jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela?

          zdjęcie: pinterest.com

 

          Rozmawiając z Parami, często spotykam się z tym, że Narzeczeni nie mają jeszcze wybranego motywu przewodniego ślubu i wesela. Wahają się pomiędzy dwoma stylami lub najzwyczajniej na świecie nie myśleli o czymś takim. Wtedy wyciągam swój magiczny formularz wraz z długopisem, rozmawiam z przyszłymi małżonkami starając się dowiedzieć o nich jak najwięcej, skrupulatnie notując najważniejsze kwestie :-)

 

          Organizując ślub i wesele dobrze jest mieć swój styl, motyw, który z pewnością nada spójności całej uroczystości. Warto zdecydować się na coś, gdyż z całą pewności ułatwi nam to przygotowania do całej ceremonii. To stanie się pewnego rodzaju planem, którego będziecie się konsekwentnie trzymać. Dzięki niemu nic nie będzie przypadkowe.

Najlepiej jest wybrać motyw na samym początku, zanim zarezerwujecie sale weselną. Jej wybór może rzutować o stylu całej uroczystości. No, ale jeśli macie już wynajęte miejsce i wiecie gdzie odbędzie się wesele, to w dalszej części dzisiejszego postu w kilku punktach podpowiemy Wam jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela.

 

1. Miejsce uroczystości

Jeśli wybrana przez Was sala weselna jest bardzo elegancka i bogato zdobiona, to z pewnością nie będzie dobrym pomysłem na siłę przemienienie jej wystroju w styl wiejski bądź rustykalny - do niego pasują wiejskie sale lub modne ostatnio stodoły dostosowane do takich uroczystości.

W pałacach lub dworkach bardzo dobrze sprawdzają się zarówno proste, elegancie, minimalistyczne jak i pełne przepychu dekoracje.

Ślub w plenerze/ namiocie można przemienić w niezwykle romantyczne zaślubiny: świece, lampiony, pochodnie, wszelkiego rodzaju lampki, jezioro – tu jest dopiero pole do popisu. Tak samo jest w przypadku domów weselnych, które zazwyczaj są skromne w neutralnych kolorach. Taką sale możemy przemienić w co tylko nam się zamarzy.

 

2. Data ślubu również może posłużyć jako inspiracja. W pewnym okresach dostępne są przeróżne kwiaty. We wrześniu np. możemy zorganizować ślub wrzosowy, gdyż to m. in. te kwiaty królują o tej porze roku. Możemy zainspirować się także ich kolorem: pastelowy fiolet, ciemny, jasny (to jedne z moich ulubionych kolorów ślubnych ;-) W czerwcu natomiast dojrzewają już truskawki: http://www.fabrykaprzyjec.pl/38,truskawkowy-zawrot-glowy-d 

Nie każdy jednak bierze ślub w cieplejszych miesiącach. Jesień, zima i nadchodzące święta, także tworzą przepiękną scenerię. Do dekoracji można użyć nie tylko świerku, ale i  pełną gamę kolorystyczną kojarząca się z Wigilią (czerwienie, zielenie) lub śnieżynki czy bombki.

 

3. Ulubiony kolor lub kwiat to także świetny i chyba najprostszy materiał do przygotowań uroczystości weselnej. Pisaliśmy już wcześniej np. o romantycznie wyglądającej białej gipsówce: http://www.fabrykaprzyjec.pl/39,gipsowka-w-roli-glownej 

 

4. Nie idźcie za modą !

Jeśli obecnie popularny jest styl rustykalny, który nie podbił Waszego serca, ponieważ chcecie np. ślub na miarę księcia i księżniczki, to odpuście sobie robienie czegoś wbrew siebie. To Wasz dzień, jeden jedyny taki. Nie dajcie się zwariować i idźcie za głosem swojego rozumu i serca, a nie obecnie panującymi trendami :-)

 

5. Wspólne hobby

Kochacie podróże a może jesteście kino-maniakami lub uwielbiacie muzykę lub gotowanie? Wśród dekoracji ślubnych bardzo łatwo będzie Wam umieścić np. walizki, mapy, lornetki, nuty, taśmy filmowe itp. (pisaliśmy o motywie podróży już wcześniej: http://www.fabrykaprzyjec.pl/41,podroz-jako-motyw-przewodni-slubu 

ale i o coca-coli: http://www.fabrykaprzyjec.pl/42,-jaki-milosc-ma-smak-)

Łączenie dwóch rzeczy jednocześnie także jest jak najbardziej na miejscu. Miałam okazje być na takim ślubie gdzie delikatne anielskie skrzydełka, piórka oraz porcelanowe aniołki przeplatały się z motywem diabełka i ognia (do dziś pamiętam jakie ogromne wrażenie wywarł na mnie dobrze zbudowany pan, który zabawiał gości „bawią się” ogniem hihihi)

 

          Uważam, że to właśnie wspólne zainteresowania Pary Młodej są najlepszą bazą na to, by na ich podstawie zorganizować wesele. Z doświadczenia wiem, że najczęściej Pary przedstawiają gościom, to co kochają. I mimo wszystko organizując swój ślub trzymałabym się tej zasady. ( Właśnie przypomniał mi się tort weselny, na który uparł się mój mąż. Jako fan serialu sc-fi „Gwiezdne Wrota” wymyślił tort z tym motywem, wjeżdżał na sale wraz z melodią z czołówki wspomnianego filmu. Nie powiem wyszło nawet trochę śmiesznie hihihi zdjęcie poniżej ;-) Pierwszy taniec, również wykonaliśmy do piosenki z „Gwiezdnych Wrót”).  

Kolejną radą jaką mogę Wam dać to, to byście z wyborem motywu się nie spieszyli, dali sobie czas na gruntowne przemyślenie tematu, aby za np. za trzy miesiące przeglądając w internecie dekoracje weselne nie zmienili zdania i zamarzyli czegoś zupełnie innego. Jeszcze jedną rzeczą, o której należy wspomnieć, to budżet, który jest chyba najważniejszy. W końcu to od niego dużo zależy. Musicie pamiętać, że im bardziej „wymyślny” motyw, tym dostęp do pewnych akcesowi i dekoracji zazwyczaj jest dużo droższy.

Agnieszka K.

 

O mnie

Odkąd pamiętam podejmowałam się organizacji różnych przyjęć i spotkań dla najbliższych. Planowanie przychodziło mi z wyjątkowo dużą łatwością. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów. Dzięki znajomym i rodzinie mogłam zrealizować wiele z nich. Odkryłam, że nie tylko sprawia mi to mnóstwo satysfakcji i radości, ale i że jestem w tym naprawdę dobra. Z pewnością pomogła mi w tym dobra organizacja czasu jakiej nauczyłam się przy dwójce dzieci ;-D.

Fanpage

Instagram