Najlepsze filmy o tematyce ślubnej – mój subiektywny ranking

2016-10-14

Blog|inne...

         

         

          Nastał długo oczekiwany weekend, dlatego to dobry moment, by to właśnie dziś przedstawić Wam mają subiektywna listę filmów o tematyce ślubu i wesela. Jako, iż jestem prawdziwym kinomaniakiem, to poruszenie tego tematu na blogu jest dla mnie wręcz obowiązkowe ;-P Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zobaczyć, któregoś z zaproponowanych przeze mnie filmów , to na piątkowy, sobotni lub niedzielny wieczór proponuje zaopatrzyć się w popcorn, wino i zrobić sobie seans filmowy, najlepiej z druga połówką [przyda się ktoś do przytulenia i napełniania kieliszka winem hihih :-) ] Kolejność filmów jest przypadkowa.

 

1. „Powiedz TAK”
To chyba jeden z pierwszy tego typu film, jaki miałam okazję obejrzeć. Większości z pewnością nie zdziwi mój wybór. Wiele konsultantek ślubnych w Polsce deklarowało, że to właśnie po obejrzeniu tego filmu postanowiło, tak jak główna bohaterka, zostać wedding planner. Film opowiada o zawodowej organizatorce ślubów nieświadomie zakochującej się w narzeczonym swojej klientki. Polecam film szczególnie osobą zainteresowanym tym, jak wygląda nasza praca. No ok przyznaję, także ze względu na przystojnego Matthew McConaughey, który gra jedną z głównych ról ;-P

 

2. „Ślubne wojny”
Kate Hudson (Liv) oraz Anne Hathaway (Emma) zagrały przyjaciółki, które już w dzieciństwie obiecały sobie, że wyjdą za mąż w nowojorskim hotelu Plaza. Pomysł, który na początku wydawał się być idealnym poróżnił obie bohaterki.  Niestety w wyniku pomyłki ich śluby zostały ustalone na ten sam dzień. Odtąd zaczęła się dosłownie ostra rywalizacja, gdzie przygotowania do ślubu zostały postawione ponad przyjaźń. W filmie będziecie mieli okazje zobaczyć przepiękne suknie od Wery Wang. Po raz pierwszy były one pokazane na premierze filmu. Przez cały czas podczas kręcenia dbano o to, by wścibscy paparazzi nie uchwycili ich swoimi obiektywami :-)

 

3. „Moje wielkie greckie wesele”
Bardzo zabawna komedia, którą będę polecam wszystkim :-) Tula jest 30-letnią niezamężną kobietą mieszkającą w Ameryce wraz ze swoją zwariowaną i głośną grecką rodziną, bardzo kultywującą swoje korzenie i tradycję. Pracując w biurze podróży swojej cioci poznaje Iana. Bohaterowie zakochują się w sobie i w końcu zaręczają. Jednak tu sielanka pary się kończy, gdyż poważną wadą mężczyzny jest to, że nie jest on Grekiem. Odtąd zakochani robią wszystko, by konserwatywna rodzina zaakceptowała przyszłego członka rodziny.

 

4. „27 sukienek”
Film opowiada o Jean, która w swojej szafie trzyma 27 sukienek, będących pamiątkami po ślubach, na których była druhną. Niestety pomimo, iż jest skrycie zakochana w swoim szefie, nic nie wskazuję na to by sama stanęła przed ślubnym kobiercem. Faktem tym zainteresował się pewien dziennikarz zajmujący się tematyką ślubną, który postanowił napisać artykuł o bohaterce, ośmieszając ją przy tym. Artykuł wstrząsnął ”nałogową druhnę” tak bardzo, że postanowiła zmienić swoje życie. Decyzje pomógł jej także podjąć fakt, iż jej młodsza siostra Tess, wkrótce miała wziąć ślub z jej ukochanym i to właśnie ją poprosiła pomoc w przygotowaniach do  niego.

 

5. „Sposób na teściową”
      Po wielu latach poszukiwań Charlotte (Renifer Lopez), w końcu znalazła miłość swojego życia,  Kevina (Michael Varton) , lekarza. Związek kobiety z ukochanym rozwijał się idealnie, jednak na drodze do ich szczęścia stanęła przyszła teściowa Viola (Jena Fonda), kobieta z piekła rodem. W obawie przed utratą syna postanowiła zrobić wszystko, by rozstał się on z niechcianym „intruzem”.  Gdy niedoszła synowa odkryła zamiary matki swojego ukochanego, postanowiła podjąć wyzwanie i zmierzyć się z nieobliczalną „teściową” .

 

6. „Mama mia”
Córka Donny, właścicielki przytulnego hoteliku znajdującego się na jednej z greckich wysp, wychodzi za mąż. Bohaterka wychowuję samotnie Sophie, która marzy o tym, by do ołtarza poprowadził ją ojciec. Odkrywając w znalezionym pamiętniku matki informacje na temat trzech mężczyzn, w tajemnicy postanawia zaprosić wszystkich, by ustalić który z nich jest jej ojcem. Na ślub przybywają wszyscy mężczyźni, co sprawia, że wszystko się komplikuję. Film polecam nie tylko ze względu na jego zabawną fabułę i znakomitą grę aktorską (m.in: Meryl Streep, Amand Seyfried, Colin Firth, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård), ale i muzykę zespołu Abba, będącą cudownym tłem do dziejących się w filmie akcji :) 

 

7. „Uciekająca panna młoda”
Uwielbiam Julie Robertson, więc ta pozycja musiała się pojawić w moim rankingu :-)

Aktorka gra tu rolę Maggi, pięknej kobiety, mającej duże powodzenie wśród mężczyzn, która już kilkakrotnie dosłownie uciekła sprzed ołtarza, zaskakując przy tym czekających na nią narzeczonych. O „wyczynach” uciekającej panny młodej dowiaduje się nowojorski dziennikarz Ike Graham, (Richard Gere), który postanawia przyjechać do rodzinnego miasta bohaterki i napisać o niej artykuł, gdy ta właśnie planuję już kolejny ślub.

 

8. „Narzeczony mimo woli”
Jest to kolejna komedia romantyczna, do której lubię powracać co jakiś czas oraz przy której zawsze się śmieję. Bezwzględna i ambitna bizneswoman Margaret Tate (Sandra Bulloc) zapominała przedłużyć swoją wizę, przez co grozi jej deportacja do Kanady. Chcąc się przed tym uchronić, postanawia zmusić swojego asystenta Andrew (Ryan Reynolds), do wzięcia z nią ślubu. Mężczyzna ulega kobiecie licząc na to, że w końcu spełni się jego marzenie i będzie mógł zostać redaktorem. Film jest lekki i przyjemny, dochodzi w nim do wielu zabawnych sytuacji i scen. Myślę, że może spodobać się także tym, którzy do tej pory omijali takie filmy szerokim łukiem :-)

 

Agnieszka K.

O mnie

Odkąd pamiętam podejmowałam się organizacji różnych przyjęć i spotkań dla najbliższych. Planowanie przychodziło mi z wyjątkowo dużą łatwością. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów. Dzięki znajomym i rodzinie mogłam zrealizować wiele z nich. Odkryłam, że nie tylko sprawia mi to mnóstwo satysfakcji i radości, ale i że jestem w tym naprawdę dobra. Z pewnością pomogła mi w tym dobra organizacja czasu jakiej nauczyłam się przy dwójce dzieci ;-D.

Fanpage

Instagram