Lista miejsc, o których nie pamiętamy i najczęściej pomijamy przy dekoracjach ślubnych

          Każda Para Młoda stara się przygotować swoją uroczystość weselną jak najlepiej. Jednak nie jest to lekkie zadanie. Wiele czasu poświęcamy przy doborze odpowiednich dekoracji ślubnych: krzesła stoły, sala, kwiaty, oświetlenie – to wszystko nadaje klimat całej uroczystości. Mimo, iż często wydaje nam się, że mamy wszystko dopięte, to jednak zdarza się (i to nie rzadko), że zapominamy o pewnych „drobiazgach”, które dopiero w dniu ślubu (lub po nim) przykuły naszą uwagę. Poniżej przedstawiam Wam listę miejsc, które najczęściej pomijamy lub, o których dekoracji nawet nie myślimy, gdyż wydaje się to być mało istotne :-)

 

1. Przede wszystkim wejście

To je od razu i na samym początku widzą goście weselni oraz Wy – Para Młoda. Od niego zaczyna się pierwsze wrażenie i ocena miejsca wesela. Zaskoczcie wszystkich np. przepięknymi lampionami wzdłuż schodów,  możecie na nich wyłożyć także dywan, ustawić donice z kwiatami lub obsypać wejście płatkami róż. Efektownym pomysłem jest także powieszenie wianków z kwiatów na drzwiach lub Waszych inicjałów :-)

2. Korytarz

Często uważamy, że skoro to tylko przejście, w którym tak naprawdę nie spędzamy czasu (poza wejściem-wyjściem), to nie ma potrzeby skupiać się na dekoracji właśnie jego. Przecież nikt nie zwraca uwagi na takie miejsca. Owszem, brak elementów dekoracji na korytarzu nikogo nie zdziwi, nikt zapewne nie dostrzeże nawet ich braku, ale z pewnością zauważy ich obecność, gdy tylko coś w nim „zmajstrujemy” ;-P  Kolejne, pozytywne zaskoczenie, no bo kto by się przejmował jakimś korytarzem, prawda? P.s. Jeśli goście mają zapewnione noclegi np. w hotelu to z pewnością miło by było gdybyście zadbali o to, by na jego korytarzu postawiono stolik z wodą, czekoladą oraz tabletkami przeciwbólowymi, które z pewnością „uratują życie” nie jednemu weselnikowi :-)

3. Toaleta

Założę się, że większość z Was nie spodziewała się jej na tej liście ;-D W końcu to tylko toaleta, cóż tam można w niej jeszcze zrobić? Ważne by była czysta i nie zabrakło w niej ręczników i papieru toaletowego :-) Otóż można w niej zdziałać bardzo wiele np. ustawić świeczki zapachowe na umywalce, zadbać o ładnie pachnące mydełko dla gości, w kąciku postawić np. na małym stoliku latarnię lub bukiet kwiatów, ustawić ładny wiklinowy, przewiązany słodką kokardą kosz na śmieci. Kolejnym rozwiązaniem jest także koszyczek ratunkowy, o którym pisałam już kiedyś tu: http://www.fabrykaprzyjec.pl/21,awaryjny-koszyczek

 

 

4. Ostatnim miejscem, które opiszę i o którym fajnie by było pamiętać jest miejsce na dworze, na którym goście wypoczywają, idą się na chwile przewietrzyć lub po prostu zapalić papierosa. Zazwyczaj sale weselne mają na zewnątrz przygotowane do tego stoły i siedzenia. Miło i ładnie wyglądałby na takim stoliku  chociażby wazonik z kwiatami. Jeśli jest taka możliwość można zawiesić nad nim lub obok niego np. lampki,  balony czy też chorągiewki. W upalne dni zachęcam także do tego, aby ustawić dla gości stół z zimnymi napojami,  a w chłodniejsze, coś co będzie dawać ciepło na daną chwilę np. oryginalne beczki z ogniem.

 

Agnieszka K.

 

zdjęcia: pinterest.com, zszywka.pl

O mnie

Odkąd pamiętam podejmowałam się organizacji różnych przyjęć i spotkań dla najbliższych. Planowanie przychodziło mi z wyjątkowo dużą łatwością. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów. Dzięki znajomym i rodzinie mogłam zrealizować wiele z nich. Odkryłam, że nie tylko sprawia mi to mnóstwo satysfakcji i radości, ale i że jestem w tym naprawdę dobra. Z pewnością pomogła mi w tym dobra organizacja czasu jakiej nauczyłam się przy dwójce dzieci ;-D.

Fanpage

Instagram